Seasons Life
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Seasons Life

Welcome!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Riza's room

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 8:52 pm

"De ce nu foloseste Alchimia?!" gandi nevoasa Riza.
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 9:16 pm

Nu stim! ingana Roy. Si chiar daca am sti nu ti-am spune tie!
Manusile ii erau pe fotoliu
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 9:42 pm

Roza observa imediat acest lucru si privi putin ingrijorata spre Roy,incercand sa s egandeasca la o solutie.
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 10:40 pm

In cele din urma Roy ii taie degetul Dorintei cu un cutit ascuns in gheata si Rizei la fel. Respira greu si incerca sa se gandeasca la o solutie
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 10:44 pm

Cum nu era nici o sansa sa ajunga la manusile lui Roy (Dorinta isi daduse seama de absenta manusilor,asa ca avea ea grija ca Riza si Roy sa nu ajunga la ele),asa ca Riza se straduia in continuare sa gaseasca o idee.
Bineinteles,intre timp nici Dorinta nu status degeaba si profita de un moment de neatentie al Rizei,pentru a o tranti de un perete.
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 10:55 pm

In disperarea lui, Roy veni langa Riza, o intoarse si-i ridica bluza
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 10:57 pm

Riza nu isi dadu seama de ce face Roy asta,insa era indeajuns de ametita (de la cazatura) incat sa-i permita lui Roy sa faca ce vrea,asa ca nu protesta si se supuse in liniste.
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:06 pm

Dorinta incepu sa rada din nou, dar roy se concentra pret de o secunda si facu niste semne ciudate cu mainile. Dupa care dadu la o parte parul rizei, pocni din palme si atinse pielea fina a fetei
off:descrie u mai eparte k le ai cu descrierea
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:09 pm

OOC: Ce descriere la ora asta?Daca vrei iti vorbesc de drepturile copilului,Ca de exemplul dreptul la exprimare libera,dreptul la opinie si altele pe care ni le incalca comunistu' nostru diriginte.

Riza tresari atunci cand simti mainile calde ale lui Roy pe pielea ei (doar era Flame Alchemist,e logic sa aibe mainile calde,nu?),insa isi dadu imediat seama ce are de gand sa faca.
Din cateva miscari fata isi dadu parul la o parte si isi lasa jacheta sa cada,in timp ce o senzatie ciudata ii strabatu de cateva ori intregul corp.
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:12 pm

off: wah...doar atat?
on: Pentagrama de pe spatele Rizei parca lua foc si un vant cald ii vantura la inceput...Liniste....Dupa care Pentagrama incepu s-o arda ingroitor pe Riza, cu toate ca nu era nimic viibil....Dorinta incepu sa se retraga incet, incet...
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:15 pm

OOC:Imi place!Vad ca avem idei comune!Si eu ma gandeam s-o chinui putin pe Riza.

Riza ramase nemiscata cateva clipe,insa in cele din urma scoase un tipat,pe care Roy il recunoscu [,] ca si acelasi de acum multi ani,in momentul cand ii arse fetei pe spate cercul.
Dupa cateva clipe ea se prabusi inconstienta.

OOC: Purin cam exagerat,insa cred ca merge si asa.
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:20 pm

off: etc etc, trecem peste fazele cat o sa tipe ea etc...
Cand se trezi Riza, ea pe canapeaua lui Roy dezbracata si cu o punga cu gheata pe spate, soarele batea pe fereastra si Dorinta nicaieri. Roy era pe un fotoliu din apropiere cu doua pachete mari de cafea goale langa el privind-o pe fata.
-'Neata..
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:23 pm

Bu...buna dimineata Domnule Colonel,zise ea privind ametita in jur si observand deabia mai apoi ca era dezbracata.
Cu toate acestea,atunci cand incerca sa se miste isi simti tripul greu si dureros,asa ca renunta in scurt timp la aceasta idee.
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:24 pm

Roy se ridica si aduse alta punga cu gheata pe care o puse pe spatele incins al Rizei.
-Nu cred ca ai vrea sa stii ce ai pe spate..
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:26 pm

-Ce s-a intamplat pana la urma?intreba Riza incercand sa isi aminteasca cate ceva din lupta cu Dorinta.
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:26 pm

Dupa o tacere destul de lunga, Roy Mustang spuse:
-Am folosit semnele de pe spatele tau
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:28 pm

Riza isi aminti atunci de aceeasi senzatie pe care o avusese si in urma cu mai multi ani,asa ca tacu pentru cateva clipe.
-Si,unde a disparut Dorinta?
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:29 pm

Nu prea stiu ce sa zic...A inceput brusc sa tipe dupa ce-ai lesinat tu si a fugit repede pe usa...n-am stat s-o urmaresc, caci tu eri inconstienta...
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:30 pm

-Va...va multumesc Colonele,zise ea in cele din urma,straduindu-se sa se ridice si sa mearga in preajma oglinzii.
Atunci cand isi vazu reflectia semnelor ramase muta,neindraznind sa se intoarca spre Roy a zica ceva.
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyVin Mar 06, 2009 11:32 pm

off: stai ma, cum s-a sculat? n-am inteles
on:Roy ramase pe fotoliu inca ganditor
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptySam Mar 07, 2009 1:00 pm

OOC: Pai nu prea stiu sigur cum,insa in cele din urma s-a ridicat si a mers la oglinda .

In cele din urma riza se intoarse pe canapea si se aseza la loc,privind ganditoare in jurul ei.
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyDum Mar 08, 2009 7:56 pm

off:era inca goala? lol!
on: Roy o privi intrebator
-Iarasi am dat-o in bara, ofta el
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyDum Mar 08, 2009 8:00 pm

OOC: Da mha,era goala ! lol!

-De ce spuneti asta,domnule?intreba Riza usor uimita.Ati reusit sa folositi alchimia doar cu ajutorul cercului de la tatal meu ...
Sus In jos
Roy Mustang

Roy Mustang


Mesaje : 944
Data de înscriere : 19/02/2009

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyDum Mar 08, 2009 8:09 pm

-Da.... tacu un minut, si te-am ars inca odata pe spate...
Sus In jos
Riza Hawkeye

Riza Hawkeye


Mesaje : 929
Data de înscriere : 19/02/2009
Varsta : 30

Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 EmptyDum Mar 08, 2009 8:11 pm

-Domnule Colonel ... nu ... nu ste vina dumneavoatsra.Vreau sa spun ca in fond,nu aveati alta alegere , zise Riza.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Riza's room - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Riza's room   Riza's room - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Riza's room
Sus 
Pagina 7 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Jaqueline's room
» Sayuki's room
» Sarah's Room
» Yuumin's room
» Edward's room

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Seasons Life :: Caminul :: Camerele :: Camerele fetelor-
Mergi direct la: